Wie wij zijn
Help ons plezier en ontspanning brengen aan kinderen met een beperking en mensen met dementie. Sponsor vandaag een Goodwill Day en maak een verschil in hun leven!
Samen geven we kleur aan de zorg
Samen dragen we bij aan ontspanning en emotionele verwerking bij kinderen met een beperking en mensen met dementie. Elke maand maken we een Goodwill Day mogelijk: een dagje uit, nieuw snoezelmateriaal of aangepast speelgoed.
We benaderen het bedrijfsleven voor financiële ondersteuning. Als dank krijgen ondernemers een vermelding in ons Puzzel- en Kleurboek. Elke maand publiceren we een nieuw boek, speciaal afgestemd op deze doelgroep.

Missie en het ontstaan van Goodwill
Goodwill is in 1992 opgericht door Hans van Telgen met een krachtige missie: kleur geven aan de zorg. Met zijn ervaring bij uitgeverijen en kinderdagverblijven vond hij een manier om iets extra’s te doen. Een Puzzel- en Kleurboek, gratis, voor de meest kwetsbare kinderen, degenen in een medisch kinderdagverblijven. Daarnaast bleken de zorglocaties behoefte te hebben aan extraatjes zoals dagjes uit of aangepaste spelmaterialen om de ontwikkeling van de kinderen te stimuleren. Financiën waren (en zijn nog steeds) een belemmering. Zo werden de Goodwill Days geboren. Sinds de oprichting in 1992 is Goodwill uitgegroeid tot een betrouwbare partner voor zorglocaties. In 2020 zijn de zorglocaties uitgebreid met dementie zorgcentra. Ook daar leven kwetsbare mensen en is er vraag naar uitstapjes en het Puzzel- en Kleurboek om zo tegemoet te komen aan het welzijn van de bewoners en daarmee hun kwaliteit van leven te verbeteren.
Al decennialang een betrokken partner
Prikkels verwerken, even ontspannen na therapie, emoties verwerken of afleiding van minder leuke behandelingen. De behoefte aan kleine rustmomentjes is groot in de zorg. Werkdruk is hoog en persoonlijke aandacht moet verdeeld worden. Hoe fijn is het dan om Goodwill’s Puzzel- en Kleurboek te gebruiken, voor jong en oud. Iemand even een momentje zelf bezig laten zijn of juist door samen door het boek te bladeren een moment van echt contact te creeeren.
Met grote toewijding ontwerpen wij elke maand zelf kleurplaten, mandala’s en puzzels voor ons eigen Puzzel- en Kleurboek. Elke maand een nieuw boek met steeds een actueel thema om naar uit te kijken. De inhoud is afgestemd op de specifieke behoeften van de gebruikers en wordt regelmatig geëvalueerd met de begeleiders. Dit doen wij tot volle tevredenheid van de diverse locaties en onze sponsors uit het bedrijfsleven.
Sinds 1992 doen we dit voor medisch kinderdagverblijven en in 2020 zijn daar dementie zorgcentra bijgekomen.
Goodwill Days
Wij vinden het belangrijk dat de kinderen gestimuleerd worden in hun ontwikkeling naast persoonlijke aandacht. Voor mensen met dementie vinden we het belangrijk dat ze gestimuleerd worden en uit hun verveling worden gehaald. Daarom maken we samen met de locaties Goodwill Days mogelijk.
Dit zijn bijvoorbeeld uitstapjes naar een dierentuin, nieuw snoezelmateriaal of een voorleesochtend met GerdaLentenHavertong, onze ambassadeur. Bekijk hier een overzicht van gerealiseerde Goodwill Days.